Architektura a wpływ dziedzictwa przemysłowego.

W nowo budowanych budynkach instalowana jest nowoczesna instalacja elektryczna, dostosowana do przewodzenia energii rozmaitej mocy. Kilkudziesięcioletnie budynki, lub też mieszkania mają w swoich ścianach instalacje stare, z zużytkowanych materiałów, położone według starych, nie stosowanych dziś rozwiązań. Skutkiem tego przeprowadzając remont takich obiektów, największy nacisk podczas prac budowlano – remontowych kładziony jest na wymianę instalacji elektrycznej na pełnej przestrzeni mieszkania i nowoczesny osprzęt typu kable przewody, jaki jest obecnie dostępny. Dawne armatury nie przewidywały pobierania mocy przez tak kolosalną ilość sprzętów domowych, jaką każdy z nas ma aktualnie. Nazbyt ogromne obciążenia mogą być przyczyną zwarcia instalacji, co w wielu przypadkach doprowadza do pożaru. Aby zapobiec takim skutkom, ekipa elektryków powinna pozyskać przed remontem wykaz wyposażenia domowego, który będzie zainstalowany, w celu intensyfikacji instalacji w miejscach jego zgrupowania. Takim szczególnym punktem jest kuchnia, gdzie w wielu przypadkach niedostosowana do potrzeb instalacja elektryczna może wywoływać zwarcia, ze względu na obszerną ilość sprzętów zasilanych prądem.

2. Znajdź tutaj

3. Kliknij i zobacz