W jaki sposób możemy dbać o ekologię?

{Ekologia, jest aktualnie w sporym stopniu degradowana
W obecnych czasach, ekologia to niesamowicie istotny element, jaki niestety ulega szybkiej degradacji, co jest wywołane działalnością człowieka. Przez tworzenie się rozmaitych fabryk i firm przemysłowych, środowisko naturalne jest ogromnie obciążane rozmaitego rodzaju substancjami chemicznymi, które powodują bardzo duże przemiany w środowisku, przez co jesteśmy świadkami globalnego ocieplenia, czy także wszelkich klęsk żywiołowych, jakie powstają szczególnie na skutek niedobrego dla środowiska oddziaływania. Istotną funkcję w aktualnych czasach pełni też rolnictwo, które staje się dużo bardziej zmechanizowane i na sporą skalę gospodaruje sporo terenów naturalnych. Są zwolennicy, jacy twierdzą, że rolnictwo bardzo korzystnie wpływa na środowisko naturalne przez dostarczanie glebie potrzebnych substancji, ale też są takie osoby, które twierdzą, że spaliny jakie są wytwarzane przez maszyny rolnicze oraz rozmaite opryski, jakie wykorzystuje się w celu szybszego i lepszego rozwoju wybranych upraw, do środowiska przedostaje się za dużo substancji bardzo źle oddziałujących na środowisko naturalne. Można dyskutować z obiema teoriami, bo w każdej z nich jest bardzo dużo prawdy.

1. Tutaj

2. Zobacz stronę